Sindikat finansijskih organizacija Srbije - SFOSČlanice SFOS-a su sindikati u banakama, osiguranju i drugim finansijskim organizacijama:

  

 

Adriatic Bank logo

AIK banka a.d. Beograd

ALTA banka a.d. Beograd

Banca Intesa a.d. Beograd

Banka Poštanska štedionica a.d. Beograd

Eurobank Direktna a.d. Beograd

NLB Komercijalna banka a.d. Beograd

OTP banka a.d. Novi Sad

DDOR Novi Sad a.d.o Novi Sad

Sava neživotno osiguranje a.d.o. Beograd

Triglav osiguranje a.d.o. Beograd

Udruženje banaka Srbije Beograd

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

sfos protest 2001

Sindikalno organizovanje je civilizacijska tekovina.

 

Definisano je Ustavom, Zakonom o radu i Zakonom o mirnom rešavanju sporova.

 

Naše aktivnosti organizujemo i vodimo u tom smeru.

 

Samo institucionalno zaštićeni, radnici mogu da zaštite svoja prava.

 

 

 

 

Sklapanje mozaika

Sklapanje delova mozaika socijalnog dijaloga Akcija socijalnih partnera u promociji jednakog tretmana u bankarskom sektoru, jer su industrijski odnosi i radno mesto prostor u kome se nejednak tretman uspešno razvija. Socijalni partneri su važan kapital u naporu da uoče nejednakosti u radnom okruženju.

 

Republički odbor je doneo odluku da Sindikat finansijskih organizacija Srbije učestvuje u projektu pod nazivom „Podrška socijalnom dijalogu“ (Support for social dialogue) i stupio je u kontakt sa predsednicima izvršnih odbora banaka i predsednicima organizacija sindikata - članica SFOS-a, kao i sa Udruženjem banaka Srbije u funkciji uspešne realizacije.

Inicijatori Projekta su Sindikat banaka Kipra (ETYK), Sindikat banaka Grčke (OTOE) i Dokumentacioni centar za istraživanje industrijskih odnosa iz Atine, a cilj je uspostavljanje dijaloga i zajednička akcija socijalnih partnera u promociji jednakog tretmana u bankarskom sektoru u zemljama jugo-istočne Evrope.

Akcija socijalnih partnera u promociji jednakog tretmana u bankarskom sektoru, jer su industrijski odnosi i radno mesto prostor u kome se nejednak tretman uspešno razvija. Razni oblici diskriminacije su zabeleženi i dokazano je da su posebno otporni i stalno menjaju svoj oblik kao odgovor na spoljne uticaje. Socijalni partneri su važan kapital u naporu da uoče nejednakosti u radnom okruženju.

 Sklapanje delova mozaika socijalnog dijaloga

Očekivane aktivnosti, između ostalog, uključuju: istraživanje prakse na radu u mapiranju postojećeg okvira u borbi protiv diskriminacije u svakoj od zemalja i posebno u bankarskom sektoru; terensko istraživanje na reprezentativnom uzorku zaposlenih i poslodavaca radi ustanovljavanja prakse na radu u svim zemljama; identifikovanje najbolje prakse i i oblasti od značaja - identifikovanje putokaza za praćenje; aktivnosti u smislu obuke o širenju dobre prakse na zaposlene u ljudskim resursima; organizovanje okruglih stolova u zemljama iz kojih dolaze partneri projekta i zaključivanje zajedničkog kodeksa ponašanja radi promocije jednakog tretmana; organizovanje okruglih stolova i događaja od javnog značaja u zemljama iz kojih dolaze partneri projekta.

Očekivani rezultati: obogaćivanje znanja socijalnih partnera o postojećoj praksi u radu koja se odnosi na jednak tretman; razmena iskustava i dobre prakse; aktivna promocija jednakog tretmana između zaposlenih u ljudskim resursima u bankarskom sektoru (po 20 iz svake od zemalja učesnika u Projektu); obogaćivanje znanja o anti-diskriminacionoj praksi među zaposlenima u ljudskim resursima; povećanje svesti o pitanjima u vezi jednakog tretmana u bankarskom sektoru.

Korisni linkovi

 

Vlada Republike Srbije

Narodna banka Srbije

Republička agencija za mirno rešavanje sporovaeKapija finansije

Kamatica

Međunarodna organizacija rada

Evropsa socijalna povelja

Kursna lista

 

valute